Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Informacje o Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie
Na początku marca 2008 roku grupa 20 osób złożona z absolwentów i sympatyków naszego Liceum powołała do życia Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie. Zgodnie z przyjętym Statutem, celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej oraz podejmowanie czynności mających na celu rozwój Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie.
 
Zarząd Stowarzyszenia
Danuta Majchrzak
Prezes
Sylwia Krzyśka
Wiceprezes
Irena Esman
Sekretarz
Karolina Horoszkiewicz
Skarbnik

Komisja Rewizyjna
Jerzy Piasecki
Przewodniczący
Michał Binek
Z-ca przewodniczącego
Alina Gliwa
Sekretarz

W dniu 26 maja 2008 r. Stowarzyszenie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego i oficjalnie rozpoczęło swoją działalność.W imieniu członków założycieli zapraszamy w swoje szeregi wszystkich absolwentów, wychowawców i przyjaciół Liceum, którzy swoją pracą, pomysłami i doświadczeniem chcą wesprzeć działalność Stowarzyszenia.
Od 1 września 2009 roku stowarzyszenie prowadziło niepubliczną szkołę - Gimnazjum im. Przemysława II, która funkcjonowała przy Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława II w Rogoźnie. Oferta ta skierowana była przede wszystkim do absolwentów szkół podstawowych, którzy w przyszłości zamierzali kontynuować naukę w Liceum, zdawać maturę i tym samym ubiegać się o indeksy wyższych uczelni.W związku z reformą edukacji i zmianą struktury edukacji (likwidacja gimnazjów)  Gimnazjum im Przemysława II zakończyło swoją działalność w 2019 roku
 

 
Przy stowarzyszeniu działa również Rogoziński Chór Kameralny pod kierownictwem Hanny Jarmolińskiej, opiekunem Chóru jest Dyrektor Robert Kornobis.
Jednym z celów postawionych sobie przez Stowrzyszenie jest organizowanie zajęć edukacyjnych lub sportowych dla rogozińskiej młodzieży. W styczniu 2011 rozpoczęła zajęcia sekcja tenisa stołowego. Pod okiem intruktora Adriana Czarneckiego, w sali gimnastycznej Liceum trenują uczniowie rogozińskich gimnazjów.

Jubileusz 150-lecia szkoły
-
Czy wiesz że?
 
535
absolwentów, którzy ukończyli szkołę w latach 1947 - 2012,
wzięło udział w uroczystościach zjazdowych w dniu 22 września 2012?
Zapisz

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: