Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Rocznica wybuchu II wojny światowej

Rocznica wybuchu II wojny światowej

03.09.2018
2 września na Rogozińskim cmentarzu miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablic z nazwiskami ofiar II wojny światowej związanych z naszą gminą

Burmistrz Rogoźna, Roman Szuberski podkreślił, że to projekt zainicjowany przez Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna a od trzech wspierany i realizowany lat przez Gminę Rogoźno. Na uroczystości nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Reprezentowały nas poczty sztandarowe, złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów.

Po oficjalnych obchodach rozstrzygnięto gminny konkurs pt. „Losy moich bliskich podczas II wojny światowej”, zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Rogoźnie. Anna Jóźwiak z 3aLO, która opisała losy swojego pradziadka – Stanisława Waliszewskiego – zajęła w nim II miejsce, otrzymując nagrodę równowartości 300 zł. Gratulujemy Ani i opiekunowi – Pani Emilii Janc. Pracę Ani można przeczytać << tutaj.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: