Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Dzień Edukacji dla Nauczycieli Seniorów  w Liceum Przemysława

Dzień Edukacji dla Nauczycieli Seniorów w Liceum Przemysława

18.10.2018
Działająca w Rogoźnie Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w czwartek, 18.10.2018 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowała uroczystość dla nauczycieli i pracowników oświaty przebywających na zasłużonym odpoczynku.

Zebranych powitał dyrektor szkoły, Robert Kornobis. Nawiązał do pięknej rogozińskiej tradycji nauczycielskiej, do wspólnych wielopokoleniowych tradycji, które pomagają organizować edukację i wychowanie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Nawiązując do tegorocznej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości motywował do refleksji nad znaczeniem słowa patriotyzm dla pokolenia dzisiejszych licealistów i zmianie znaczenia tego słowa na przestrzeni minionych 100 lat. Zwięczeniem tych refleksji było zaproszenie i wspólnie z młodzieżą, odśpiewanie Hymnu Polski.

Następnie młodzież – licealiści i gimnazjaliści – przedstawiła program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielki Liceum Pani Ewy Zalejarz. Motywem przewodnim przedstawienia były słowa: „Praca nauczyciela od zawsze traktowana jest jako misja, powołanie. Trudno w tym zawodzie pracować bez pasji, zamiłowania, zaangażowania”. Były wiersze, listy uczniów, absolwentów i nauczycieli opowiadające o emocjach związanych z pobytem w szkole, były piękne wykonania piosenek. Wszystko to wprowadziło obecnych w pogodny, odświętny nastrój, z pewnością pomogła również życzliwość uczniów podających kawę i pyszne placki, jak i otoczenie, jakim jest aula w Rogozińskim Liceum z jej wystrojem, grą świateł, systemem audio i wideo.

W tym uroczystym klimacie dyrektor przekazał głos głównemu organizatorowi uroczystości, Panu Zdzisławowi Hinzowi. Przewodniczący Rogozińskiej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, pełniąc honory gospodarza serdecznie powitał gości specjalnych:

Gustawa Wańkowicza – Przewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego, Renatę Tomaszewską – Zastępcę Burmistrza Rogoźna, Krzysztofa Ostrowskiego – członka Zarządu Powiatu Obornickiego, Małgorzatę Nowak – Prezesa Rogozińskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Czesława Gruszkę – Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, Ryszarda Pawlaka – Prezesa Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Czerwony Mak”, Błażeja Cisowskiego – pracownika Urzędu Marszałkowskiego. Pan Przewodniczący złożył serdeczne życzenia emerytowanym nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień, podziękowań i gratulacji.

Panowie Gustaw Wańkowicz w asyście Krzysztofa Ostrowskiego wręczyli Pani Stefanii Klawek wyróżnienie Powiatu Obornickiego – „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Uhonorowanie tytułem poprzedzone zostało odczytaniem życiorysu nauczycielki przez Panią Ewę Mroczyk. Zebrani składali gratulacje, wręczali kwiaty – serdeczność i nastrój chwili wywołały wzruszenie Pani Stefanii i wielu zebranych osób.

Tego dnia gratulacje odebrali również: Pani Barbara Sujak z okazji urodzinowego jubileuszu, a także Panie Maria Boruta, Ewa Mroczyk i Barbara Zarębska za pięćdziesiąt lat przynależności do Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Bardzo miła uroczystość, która wywołała wiele pozytywnych emocji: szacunek dla pracy nauczycieli i pracowników oświaty, refleksję nad sensem pracy i działania na rzecz drugiego człowieka, refleksję nad pojęciem patriotyzmu na przestrzeni minionych stu lat, szacunek młodzieży i dostrzeganie roli mistrzów jakimi są wychowawcy i nauczyciele.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: