Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijna

02.01.2019

Betlejem jest blisko nas, na odległość ludzkiego serca. Na odległość otwartych ramion, które chcą Cię objąć. Na odległość dłoni otwartej i gotowej do niesienia pomocy.”


21 grudnia 2018 w naszej szkole została wystawiona ,,Opowieść wigilijna.”

Młodzież pod opieką pani Magdaleny Bentkowskiej i księdza Arkadiusza Ksyckiego przygotowała przepiękną inscenizację opartą na tekście Dickensa. Dekoracja oraz stroje to pomysł pani Ewy Zalejarz.

Wychowankowie klas gimnazjalnych i licealnych mieli okazję zaprezentować swoje predyspozycje i zdolności aktorskie. Pokazali, że ludzie często zapominają o istocie Świąt Bożego Narodzenia, a przecież „Betlejem jest w nas, Betlejem jest blisko”. Przedstawienie zmusiło zebranych do refleksji nad życiem i jego wartością – obyśmy nigdy nie zapominali o osobach potrzebujących. Tegoroczne spotkanie w szkolnej auli miało również piękną oprawę muzyczną, a obecni mogli przyłączyć się do kolędowania. Atmosfera spotkania była podniosła i uroczysta, a jednocześnie ciepła i wzruszająca. Na zakończenie uczniowie dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

I w tym świątecznym nastroju wszyscy udali się do domów, aby oczekiwać na Boże Narodzenie i witać Nowy 2019 Rok.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: