Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Rogoziński Chór Kameralny - Jubileusz 10-lecia

Rogoziński Chór Kameralny - Jubileusz 10-lecia

06.01.2019
Rogoziński Chór Kameralny przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława ll ma już 10 lat.

„Czas mija, ludzie się zmieniają, świat się zmienia, priorytety też, a dobry człowiek będzie zawsze potrzebny.”

Takim cytatem zakończyła się prezentacja multimedialna podsumowująca dziesięć lat działalności Rogozińskiego Chóru Kameralnego przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława II w Rogoźnie.
Obchody Jubileuszu połączone z corocznym Koncertem dla Przyjaciół odbyły się 6 stycznia 2019 roku po raz pierwszy w Sali Rogozińskiego Centrum Kultury. Świętowanie rozpoczęto od tortu, który ufundował rogoziński samorząd, następnie na scenie wystąpili Jubilaci oraz zaproszeni goście: Zespół Śpiewaczy Przemysław, Chór ECHO, Dziecięcy Chór św. Wita oraz Rogozińska Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego. Chórzyści otrzymali koszyk serdeczności, życzeń i gratulacji od władz gminy, powiatu oraz przybyłych przyjaciół i gości. Na zakończenie uroczystości Chór wystąpił razem z Rogozińską Orkiestrą Dętą zbierając owację na stojąco i zachwycając wszystkich przybyłych.

Korzystając z okazji tej wyjątkowej uroczystości były Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego Gustaw Wańkowicz wraz z obecną Przewodniczącą Renatą Tomaszewską, wręczyli Medal za zasługi dla Powiatu Obornickiego prezesowi i dyrygentowi Chóru ECHO Józefowi Zarębskiemu.

Chórowicze wręczyli podziękowania i przekazali serdeczne słowa pierwszemu dyrygentowi Rogozińskiego Chóru Kameralnego Panu Witoldowi Zielińskiemu, obecnej dyrygentce Pani Hannie Jarmolińskiej oraz opiekunowi i organizatorowi działalności Chóru Panu Robertowi Kornobisowi.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: