Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Pożegnanie ostatnich absolwentów Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie

Pożegnanie ostatnich absolwentów Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie

18.06.2019
18 czerwca 2019r. odbyła się w uroczystość ukończenia Gimnazjum im. Przemysława II ostatniego rocznika uczniów tej szkoły. W związku z reformą oświaty, która zlikwidowała gimnazja, niepubliczna szkoła prowadzona przez Stowarzyszeni Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie, kończy swoją działalność. W związku z tym podczas uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów pojawiły się akcenty przywołujące historię powstania i funkcjonowania Gimnazjum. Dyrektor Robert Kornobis przypomniał uroczystość z roku 2009, pasowania na ucznia pierwszych gimnazjalistów w duchu rycerskiego obyczaju, jak przystało na szkołę, której patronem jest król Przemysł II.

W związku z tym nawiązaniem, uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem Rogozińskiego Chóru Kameralnego działającego przy Stowarzyszeniu, który dziesięć lat temu uświetnił uroczystość otwarcia Gimnazjum. Podczas prezentacji kolejnych ośmiu roczników absolwentów z szkolnej auli odfruwały motyle, symbolizujące pozytywne emocje. Pan Dyrektor odczytał i wręczył podziękowania wszystkim osobom, które przez czas funkcjonowania szkoły pełniły społeczne funkcje w Stowarzyszeniu, wspierając działalność osobistym zaangażowaniem. Obecne na uroczystości były Pani Danuta Majchrzak Prezes Stowarzyszenia, Pani Alina Gliwa, członek Komisji Rewizyjnej, Pani Irena Esman sekretarz Zarządu Stowarzyszenia, i śpiewający w Chórze były Prezes Pan Paweł Nowicki. Dyrektor podziękował całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i rodzicom. Gratulacje i uznanie dla pracy Stowarzyszenia, ale przede wszystkim dla tegorocznych absolwentów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników oraz dyrektora szkoły wypowiedzieli Pani Renata Tomaszewska – Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego i Kierownik wydziału oświaty w Gminie Rogoźno, Pan Maciej Kutka – Przewodniczący Rady Rogoźna, który wręczył w imieniu swoim i Burmistrza Rogoźna, Pana Romana Szuberskiego nagrodę dla absolwentki, która uzyskała najwyższą średnią ocen Klaudii Majik.

W nastrój uroczystości wraz z wspomnianym Chórem, wprowadzili gości uczniowie klasy pierwszej Liceum. Następnie rozdane zostały coroczne nagrody przyznawane przez nauczycieli dla wybitnych uczniów w poszczególnych kategoriach – Orły Przemysła.

W kategorii NAJLEPSZY HUMANISTA nominowani uczniowie to: Dobrochna Marchiwak, Gabriel Przybyłek, Rafał Przybyłek, Kacper Runowski, Jakub Nadoliński. W tej kategorii zwyciężyła i Orła otrzymała Dobrochna Marchwiak.

W kategorii NAJLEPSZY MATEMATYK nominowani uczniowie to: Marianna Kusz, Klaudia Majik, Dobrochna Marchwiak, Joanna Czechowska, Dominika Lichota. Orła otrzymała Dobrochna Marchwiak.

W kategorii NAJLEPSZY PRZYRODNIK nominowani uczniowie to: Marianna Kusz, Klaudia Majik, Dobrochna Marchwiak, Joanna Czechowska, Dominika Lichota.

W kategorii tej zwyciężyła Joanna Czechowska.

W kategorii NAJLEPSZY POLIGLOTA nominowani uczniowie to: Bartosz Grabowski, Marianna Kusz, Klaudia Majik, Zuzanna Wałkowska, Joanna Czechowska. Orła otrzymała Klaudia Majik.

W kategorii NAJLEPSZY SPORTOWIEC nominowani uczniowie to: Bartosz Grabowski, Katarzyna Pierwoła, Dawid Czubek, Kacper Jóźwiak. W kategorii tej zwyciężyła Katarzyna Pierwoła.

W kategorii najbardziej wszechstronny uczeń - PRYMUS SZKOŁY nominowani uczniowie to: Natalia Górzna, Marianna Kusz, Kaudia Majik, Dobrochna Marchwiak, Zuzanna Wałkowska, Joanna Czechowska. Orła otrzymała Klaudia Majik.

Kolejnym elementem uroczystości ukończenia szkoły było wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz upominków w postaci foto-książek ilustrujących zdjęcia z różnych wydarzeń trzech lat nauki w Gimnazjum przez dyrektora oraz wychowawców: 3a – Panią Irenę Esman i 3b – Panią Magdalenę Bentkowską.

W klasie 3a świadectwa z wyróżnieniem, czyli biało-czerwonym paskiem otrzymali: Klaudia Majik (6,00), Dobrochna Marchwiak (5,89), Natalia Górzna (5,61), Marianna Kusz (5,61), Zuzanna Wałkowska (5,61), Wiktoria Witt (5,56), Roksana Bukowska (5,44), Bartosz Grabowski (5,33), Katarzyna Pierwoła (5,11), Rafał Przybyłek (4,94), Aleksandra Zapart (4,94), Paulina Szewczak (4,78)

W klasie 3a świadectwa z paskiem otrzymali: Joanna Czechowska (5,94), Dominika Lichota (5,50), Kornelia Tyma (5,22), Jakub Nadoliński (5,06).

Dyrektor pogratulował uczniom bardzo dobrych wyników na egzaminie gimnazjalnym. Duża liczba wyników powyżej 80%, 90%, ale również wyniki 100%-owe. W poszczególnych przedmiotach szkoła uplasowała się wśród 5-15% najlepszych szkół w Polsce.

W imieniu rodziców podziękowania na ręce dyrektora złożyły Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Tyma w towarzystwie Pani Anny Pierwoły. Gratulacje i życzenia pomyślności na dalszej edukacyjnej drodze przekazała w imieniu licealistów Angelika Dachtera, a uczniowie klasy pierwszej Liceum wręczyli absolwentom smaczne babeczki z dedykowanymi gratulacjami.

Bardzo podniosły moment ślubowania absolwentów Gimnazjum na licealny sztandar, to wzruszający i symboliczny moment uroczystości pożegnania.

Następnie głos zabrali absolwenci: polonez w wykonaniu klasy 3a i scenka z życia ucznia połączona z refleksją nad uczniowskim życiem i dorosłością w wykonaniu klasy 3b zebrały gromkie brawa. Potem podziękowania dla dyrektora, nauczycieli i pracowników, wychowawców i rodziców. Bardzo wzruszające momenty pokazujące bardzo dobrą atmosferę w szkole im. Przemysława, choć przecież rzeczywistość szkolna nie jest łatwa.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie w szkolnej auli i na zaproszenie rodziców bal absolwenta w Gościńcu; i czas ruszać w drogę, po nowe wyzwania.

Bardzo cieszy, że większość absolwentów planuje kontynuować naukę w Liceum im. Przemysława II, a więc do zobaczenia 1 września.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: