Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Kotowanie uczniów klas pierwszych

Kotowanie uczniów klas pierwszych

03.10.2019

Dnia 25 września w naszej szkole, dzięki kotowaniu klas pierwszych, zagościli przedstawiciele starożytnych cywilizacji. Pierwszaki mieli przed sobą nie lada wyzwanie.

Dzięki wehikułowi czasu, który skonstruowała klasa 2a wraz z wychowawcą p. Widzińską, mieliśmy okazję spotkać Egipcjan- czyli klasę 1a liceum czteroletniego część matematyczną oraz Indian, w których wcieliła się część humanistyczna wyżej wymienionej klasy. Do grona starożytnych dołączyła również klasa 1a3 czyli Wikingowie oraz klasa 1b3, która zabrała nas na wycieczkę do krainy Indusu i zaprezentowała cywilizację Hindusów. Klasy nie miały łatwego zadania gdyż już na wstępie zostali zamknięci w tematycznych escape roomach. Poradzili sobie jednak znakomicie. Trudności nie sprawiło także wypicie tajemniczej mikstury, która była przepustką do auli, czyli naszego centrum starożytnego świata. Kolejnym zadaniem było przedstawienie scenek, które tematycznie miały nawiązywać do wylosowanej cywilizacji. To było coś wspaniałego! Widać, że pierwszaki mają ogromny talent. Nie można również pominąć wkładu wychowawców klas, p. Chudzickiej, p. Zygadło oraz p. Jaruchowicz, które przebrały się, aby wspierać swoich wychowanków. Największy problem sprawiły, jak się okazało, pytania o naszą szkołę, ale nawet to nie spowodowało, że uśmiech zszedł z twarzy "kotów". Ubijanie białka i tzw. tajemnicze pudełko także dostarczyło wiele radości.

Ostatecznie wygrała klasa Wikingów z p. Jaruchowicz na czele. Przed powrotem do swoich czasów, starożytni mieszańcy zaszczycili nas swoją obecnością na pierwszej w tym roku dyskotece.


Julita Grośty

uczennica klasy 2a

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: