Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Czas zadumy...

Czas zadumy...

30.10.2019
Dziś, w przededniu zbliżającego się święta, odwiedziliśmy groby nauczycieli naszej szkoły spoczywających na rogozińskim cmentarzu.
Refleksja, zaduma, zapalony znicz, modlitwa towarzyszyły tym niecodziennym odwiedzinom. Na zdjęciach groby profesorów LO: Augusta Tabulskiego, Brunona Maske, Janiny Plewińskiej, Wojciechy Dutkiewicz, Aleksandra Batury, Franciszeka Rybaka, Zygmunta Lűcka, Andrzeja Zimniewicza, Grażyny Ruks oraz woźnych szkoły Józefa i Marii Sobolewskich.
Jutro, już tradycyjnie dzień wolny od zajęć w Liceum im. Przemysława II, który odpracujemy w listopadową sobotę. Czas na wyciszenie i przygotowanie do Święta Zmarłych, tak ważnego i wyjątkowego w Polskim Obyczaju. Spotkamy się z bliskimi by wspomnieć o tych najbliższych, którzy byli dla nas ważni. Niektórzy z nas będą pełnić honorowe warty przy mogiłach Powstańców i Żołnierzy walczących w wolność naszej Ojczyzny.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: