Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

01.09.2020
Rok szkolny 2020-2021 rozpoczęty! Jaki będzie?

Na pewno inny, co zapowiedział już pierwszy jego dzień. Było nieco dziwnie, bo w maseczkach, z zachowaniem dystansu społecznego, a przecież tak bardzo chcielibyśmy uściskać się z przyjaciółmi.

Mimo wszystko udało się zachować tradycyjne elementy uroczystości. Spotkanie w auli podzielone zostało na trzy tury, odśpiewaliśmy hymn, wspomnieliśmy rocznicę wybuchu II wojny św., porozmawialiśmy z wychowawcami. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu uspokoił nastroje, prosił o rozsądek, przestrzeganie zasad, ale jednocześnie zaprosił do szukania rozwiązań pozwalających na organizację w zmienionej formie tak ważnych dla tożsamości Liceum imprez i uroczystości. Czy będzie to możliwe? Czas pokaże…

Była to również okazja do podziękowań uczniom i nauczycielom za to, jak poradzili sobie w zdalnej rzeczywistości. Możliwe, że również w obecnym roku szkolnym popracujemy w ten sposób, dlatego już pierwszego dnia najmłodsi uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń, Pań Ireny Esman i Sylwii Krzyśki przeszli krótki kurs logowania się na platformę MicrosoftOfice365 i do aplikacji Teams, z których korzystaliśmy od marca.

Drodzy Uczniowie!

Jak będzie? Oczywiście, że dobrze! Bądźmy zdrowi, osiągajmy sukcesy na miarę naszych możliwości, cieszmy się swoją obecnością i wpierajmy nawzajem. Powodzenia!

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: