Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Szczepienia przeciw Covid19

Szczepienia przeciw Covid19

06.09.2021
Drodzy Rodzice!

Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki informuję, że Szkoła – Liceum jest organizatorem SZCZEPIENIA UCZNIÓW we wrześniu tego roku. Oprócz uczniów w ramach tej akcji mogą zaszczepić się również CZŁONKOWIE RODZINY.
W pierwszych dniach tego roku szkolnego uczniowie dowiedzieli się lub przypomniano:
  • procedury obowiązujące w szkole w związku z pandemią Covid-19 oraz obowiązki obywatelskie w życiu codziennym zwiększające szanse ochrony przed zakażeniem – lekcje wychowawcze;
  • ochrona zdrowia poprzez szczepienia, co to jest pamięć immunologiczna i odporność zbiorowa, co to są szczepionki mRNA – lekcje biologii i przyrody;

Uczniowie mieli również zalecone, aby Państwu przekazać powyższe informacje i porozmawiać o podjęciu decyzji o zaszczepieniu się (o ile jeszcze nie są zaszczepieni).
W najbliższym tygodniu będziemy zbierać deklaracje o chęci zaszczepienia się. Deklarację można pobrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze szkolnej strony www.lorogozno.pl. Tam można pobrać również kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego – dotyczy m.in. samopoczucia ucznia w konkretnym dniu i nie może być zbierany z dużym wyprzedzeniem. Szkoła zapewni opiekę podczas szczepienia – nauczyciele pójdą z uczniami do punktu szczepień. W razie wątpliwości lub chęci bezpośredniego kontaktu w tej sprawie proszę kontaktować się z wychowawcą syna lub córki lub dyrektorem szkoły.
Punkt szczepień zapewnia obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka oraz kadrę zespołu szczepiącego. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia dziecka.
Zwracam uwagę, że możecie Państwo zgłosić dodatkowe osoby – członków rodziny – chętne do zaszczepienia się w ramach tej akcji.
W zależności od ilości chętnych w trzecim tygodniu września szkoła zorganizuje wyjście do punktu szczepień – Rogozińskie Centrum Kultury.
Oczywiście Państwo możecie w każdym momencie możecie udać się do punktu szczepień i zaszczepić się bez względu na akcję prowadzoną przez szkołę.

Dyrektor Szkoły

Robert Kornobis

List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorow_szkol_nauczycieli_rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow (1).pdf
List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorow_szkol_nauczycieli_rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow (1).pdf
149 KB | Pobierz
deklaracja na szczepienie.pdf
deklaracja na szczepienie.pdf
55 KB | Pobierz
kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem osoby małoletniej.pdf
kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem osoby małoletniej.pdf
602 KB | PobierzLiceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: