Aktualności

Michał - mistrzem Poznania

09.03.2013

Michał Pilarski (UKS „OLIMPIA” Rogoźno) wygrał wyścig juniorów wagi lekkiej podczas Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim. Wyprzedził następnego zawodnika o prawie 20 sekund i tym samym zdobył złoty medal dla Rogoźna.

Z udziałem ponad 140 zawodniczek i zawodników w sobotę 9 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania. W imprezie – poza zawodnikami z Wielkopolski – uczestniczyli ponadto zawodnicy Wisły Grudziądz i MOS-u Ełk, na co dzień uczniowie poznańskiej SMS. Rogoźno było reprezentowane przez  zawodników sekcji wioślarskiej UKS „Olimpia” przy Zespole Szkół im. H. Cegielskiego. Największy sukces to złoty medal  Michała Pilarskiego (uczeń LO im. Przemysława II)

Wśród juniorów 17-18 lat na XIV miejscu uplasował się Dawid Kościółek (LO im. Przemysława II), który wystartował po dłuższej przerwie w treningach. Nie wystartowali w zawodach Kuba Jabłoński, Mateusz Turtoń, Mateusz Smoliński.  Na przeszkodzie stanęły kontuzje i choroby.