Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Sporty obronne w LO

16.05.2013

Dnia 25 maja br.w Bolechowie odbył się wojewódzki etap zawodów "Sprawni jak Żołnierze" dla szkół ponadgimnazjalnych.

Nasz rejon reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Gembiak, Sonia Bartnik, Anna Leśnicka oraz chłopców w składzie: Filip Gliwa, Radosław Ptaszyński, Michał Pilarski z Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II.

Każdy zawodnik brał udział w następujących konkurencjach: strzelanie z karabinka sportowego tak zwanego kbks'u, rzut granatem do celu, pokonanie toru przeszkód na czas, udzielanie pierwszej pomocy i najtrudniejszy - bieg na orientację.

Nasze drużyny zdecydowanie wyróżniły się na strzelnicy, gdzie chłopcy zdobyli najwięcej punktów, a dziewczęta były vice-liderkami.
W pozostałych konkurencjach również wypadały dobrze.

W biegu na orientację dziewczęta, które miały już doświadczenie z ubiegłego roku, poradziły sobie doskonale pokonując wyznaczoną trasę w odpowiednim czasie i znajdując wszystkie punkty kontrolne. Chłopcy, którzy pierwszy raz brali udział w tego typu zawodach ukończyli trasę o 2 minuty za późno przez co zostali zdyskwalifikowani w tej konkurencji.

Po wszystkich konkurencjach przyszedł czas na ogłoszenie wyników.
Nasze dziewczyny zdobyły 4 miejsce przegrywając o 1,5 punktu z miejscem trzecim.
Chłopacy zajęli miejsce 5 również małą różnicą punktów.

Doskonałe wyniki zanotowaliśmy natomiast w klasyfikacji indywidualnej, gdzie w kategorii chłopców Filip Gliwa zajął I miejsce, Radosław Ptaszyński II miejsce, a w kategorii dziewcząt Klaudia Gembiak zajęła III miejsce.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wyniki będą równie zadowalające.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: