Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej

13.02.2014

Turniej odbył się w sali ZSA. Żadna z obornickich szkół nie pojawiła się na mistrzostwach. Rywalizacja o tytuł Mistrza Powiatu toczyła się pomiędzy szkołami z Rogoźna. LO reprezentowały: Sonia Bartnik, Anna Leśnicka, Weronika Bartkowiak, Patrycja Michalska, Aleksandra Walich, Michalina Pierwoła, Aleksandra Jusik, Anna Paszkiel, Anna Mazurek, Dominika Szychta. Natomiast przygotowywała je p. Alina Gliwa.

Już w pierwszym meczu przeciw ZSA dziewczyny pokazały na co je stać pokonując przeciwniczki 67:6. Punkty dla LO zdobyły: Bartnik - 25, Leśnicka - 16, Michalska - 12, Bartkowiak - 8, Walich - 6. Kolejna rozgrywka, między ZS i ZSA zakończyła się zwycięstwem ZSA 28:27. Ostatni mecz rozegrały dziewczyny z LO i ZS. Licealistki wygrały 48:11, wygrywając tym samym turniej  i awansując do półfinału Mistrzostw Rejonu Poznań - Zachód. Punkty dla LO zdobyły: Bartnik - 16, Leśnicka - 12, Walich - 10, Bartkowiak - 6, Michalska - 2.

Kolejny etap zmagań odbył się 22.01.2014r. w sali Osir Opalenica. Dziewczyny w tym samym składzie walczyły tam o wejście do Finału Mistrzostw Rejonu. W pierwszym meczu dziewczyny niestety uległy przeciwniczkom z Opalenicy (24:38), ale drugi wygrały pokonując dziewczyny z Grodziskiej (42:24), co umożliwiło im awans do ścisłego finału.

Miał on miejsce 28.01.2014, również w Opalenicy. W szranki stanęły cztery szkoły: Opalenica, Międzychód, Pniewy i Rogoźno. Pierwszy mecz - Opalenica - Pniewy zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Następnie nasze dziewczyny wygrały z wicemistrzyniami z ubiegłego roku z Międzychodu. Teraz rozpoczęła się walka o medale. O brązowy krążek Pniewy walczyły z Międzychodem, jednak to druga drużyna stanęła na podium. Pełen emocji mecz o pierwsze miejsce między Opalenicą i Rogoźnem zakończył się zwycięstwem dziewczyn z Opalenicy, które tym samym obroniły tytuł Mistrza Rejonu Poznań - Zachód. Gorąco gratulujemy wicemistrzyniom rejonu i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: p. Alina Gliwa

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: