Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt

10.03.2014

20 lutego w sali ZSA na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt spotkały się 4 zespoły szkół ponadgimnazjalnych powiatu obornickiego: LO Rogoźno, LO Oborniki, ZSA i ZS Objezierze.

W składzie LO grały: Anna Mazurek, Dominika Szychta, Aleksandra Jusik, Michalina Pierwoła, Weronika Bratkowiak, Anna Leśnicka, Sonia Bratnik, Weronika Handzel, Dominika Krolczyk, Marta Grzegorczyk, Natalia Thomann, Agata Czarnecka i Agata Przybysz.

Jako pierwsze rywalizowały dziewczyny z Agrobiznesu i LO Oborniki (0:2 dla oborniczanek). Kolejny mecz reprezentantki naszej szkoły rozegrały z ZS Objezierze, wygrywając 2:0 i tym samym zapewniły sobie udział w meczu o 1 miejsce. Natomiast o 3 pozycję walczyły dziewczyny z ZSA i ZS Objezierze. W końcu brąz zdobyły dziewczyny z Rogoźna.

Rozpoczął się zacięty pojedynek między LO Oborniki i LO Rogoźno. Pierwszego seta nasze reprezentantki pewnie wygrały 25:18. Drugi też zaczęły doskonale, prowadziły 16:11, ale w bardzo szybkim tempie oborniczanki odrobiły stracone punkty i zaczęły zdobywać przewagę, która trwała do końca seta i zakończyła się wynikiem 25:23 dla LO Oborniki. Tajbrek był bardzo zacięty, ale ponownie oborniczanki zdobyły nad nami przewagę punktową i wygrały 15:13. Momo, że nasze dziewczyny technicznie i taktycznie grały doskonale, pozwoliły sobie na oddanie zwycięskiego tytułu, stając tym razem na 2 stopniu podium.

Opiekun: p. Alina Gliwa