Aktualności

Turniej o Puchar Burmistrza

06.04.2014

Dnia 28.03 w wyjątkowo słoneczne, zimowe przedpołudnie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Rogoźna szkół ponadgimnazjalnych w tenisa stołowego. Stawili się przedstawiciele trzech szkół: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego, Zespół Szkół Agrobiznesu i oczywiście Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława II.

Każdą szkołę reprezentowały trzy dziewczyny i trzech chłopców. Licealiści, którzy wzięli udział w rozgrywkach to: Kamila Gomulec, Daria Rybarczyk, Angelika Gliwa, Adam Piechowiak, Dominik Krzyśka i Mikołaj Strzępka.

Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, z których każda składała się z trzech osób, reprezentantów różnych szkół. Osoby, które zajmowały pierwsze miejsca w grupie, walczyły o lokaty na podium. Druga pozycja zapewniała walkę o miejsca 4-6, a trzecia 7-9.

Mecze rozpoczęły się o 1100. Rozgrywki rozpoczęły dziewczęta. Po wyrównanej walce wszystkie reprezentantki LO zajęły w swoich grupach drugie miejsca i razem znalazły się w rozgrywce o lokaty 4-6. O pozycje na podium walczyły dziewczyny z ZSA, a miejsca 7-9 należały do reprezentantek ZS im. Hipolita Cegielskiego. Turniej wygrała Daria Witt. Dziewczyny z LO zajęły kolejno pozycje:

4. Kamila Gomulec

5.               5. Angelika Gliwa

6.             6. Daria Rybarczyk

W kategorii chłopców rozgrywki o kolejne miejsca również były wewnętrzna sprawa placówek. O podium walczyło LO, lokaty 4-6 należały do chłopców z ZS im. Hipolita Cegielskiego, a 7-9  do ZSA. Ostatecznie klasyfikacja wyglądała następująco:

1.              1. Dominik Krzyśka

2.              2. Mikołaj Strzępka

3.              3. Adam Piechowiak

Dzięki takim wynikom LO zdobyło Puchar Burmistrza po raz drugi z rzędu! Gratulujemy!