Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Sprawni jak żołnierze

11.05.2014

Dnia 25 kwietnia Bolechowo zmieniło się w poligon wojskowy, więc nie zabrakło tam wszechstronnych reprezentantów naszej szkoły. Ten dzień okazał się dla naszego Liceum niezwykle owocny. Uplasowaliśmy się na IV – WYŚMIENITYM miejscu w kategorii dziewcząt, z łączną sumą 71 punktów, z kolei chłopcy zajęli VII – RÓWNIE ŚWIETNĄ pozycję. Szkołę reprezentowały waleczne dziewczyny, w składzie: Kamila Przybył, Wiktoria Machucka i Aleksandra Jusik, oraz mężni chłopcy: Mateusz Turtoń, Dawid Kościółek i Kuba Jabłoński. Naturalnie wysoką, generalną pozycję zawdzięczamy również pani prof. Alinie Gliwie, która pokierowała młodzież i była najwierniejszym kibicem! Całe zawody składały się z 5 konkurencji: strzelanie z broni KBKS, w której Ola Jusik zajęła III miejsce w ocenie indywidualnej, rzuty granatem, bieg na orientację, udzielanie pierwszej pomocy i tor przeszkód. Mimo, iż uczniowie mieli skrócony czas przygotowań, który ze względów organizacyjnych stanowił jedynie 2 tygodnie – poradzili sobie omal bezbłędnie! Każda konkurencja przysporzyła niewiarygodnych emocji i nowych doświadczeń, których długo nie zapomnimy. Uczniowie Liceum w żołnierskich zmaganiach wykazali się większymi zdolnościami, niż niejedna szkoła wojskowa i sportowo-obronna. Panie Dyrektorze – może czas pomyśleć o profilu dla przyszłych oficerów?

Aleksandra Jusik

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: