Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Gimnazjaliści w Pradze i Skalnym Mieście

02.06.2014

  Średniowieczny Mosta Karola, urokliwa, zabytkowa starówka, Hradczany, królewski zamek… Jednym słowem PRAGA.
Uczniowie klas pierwszych gimnazjum wybrali się na trzydniową wycieczkę do stolicy  Czech, która od dawien dawna przyciąga turystów swoją magią…
Pierwszy dzień rozpoczął się od bardzo wczesnej pobudki, ponieważ w trasę wyruszyliśmy  już o 4 rano. Swoją przygodę z Pragą rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Wyszehradu oraz innych okolicznych atrakcji. Kolejny dzień to już trasa prowadząca do samego centrum Pragi, a więc Hradczany (katedra św.Wita, Zamek Praski, Złota Uliczka, Mala Strana – Park Walensteina), Most Karola, Rynek Staromiejski z zegarem Orloj i Pomnikiem Jana Husa, dzielnica żydowska Josefow, Plac Wacława. Cały dzień spędziliśmy spacerując po Starym Mieście, zagłębiając się w boczne uliczki i chłonąc atmosferę tego niesamowitego miasta. Niektórzy z nas skusili się na tradycyjny czeski posiłek, a więc knedliczki z mięsem i kapustą. Natomiast spora część uczniów powędrowała na obiad do Mc’Donalda (czym byłaby wycieczka bez posiłku w tymże miejscu?) Był też czas na zakupienie pamiątek (figurki/maskotki Krecika zachwyciły nas w szczególności) oraz pysznych czeskich czekolad Studenckich. Trzeci dzień zaskoczył nas deszczem. Każdy z nas był jednak na tą ewentualność przygotowany i wyruszył w trasę prowadzącą po Skalnym Mieście w Adspah w odpowiedniej odzieży przeciwdeszczowej. Formy skalne zbudowane z piaskowca malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę zrobiły na nas mimo ulewy ogromne wrażenie. Przemoknięci do suchej nitki wróciliśmy do autokaru,  po czym  udaliśmy się na pyszny posiłek już za polską granicę. Był też czas na ogrzanie się i wysuszenie mokrych skarpetek przy kominku.
Praga ogromnie nas zachwyciła i zauroczyła. Wiemy, że jest do miasto, do którego wrócimy jeszcze nie raz. Kto wie, może za rok lub dwa?
„Szczególne podziękowania dla Biura Podróży „Przystanek Ziemia” oraz dla najwspanialszego przewodnika pod słońcem – Pana Przemka. Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!” – gimnazjaliści.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: