Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


II Manewry Taktyczno-Sprawnościowe Klas Mundurowych Województwa Wielkopolskiego!!!

09.06.2014

II Manewry odbyły się 30 maja br. w Ośrodku Sportowym Brzednia k/Dolska. Uczestniczyło w nich 17 drużyn z terenu całej Wielkopolski, m.in.: Poznań, Rogoźno, Opalenica, Konin, Kalisz, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Bolechowo. Manewry taktyczno-sprawnościowe to bieg terenowy połączony z wykonywaniem konkurencji sprawnościowo-teoretycznych. Poszczególnymi konkurencjami w kolejności były: I pomoc przedmedyczna, strzelanie z broni centralnego zapłonu, test wiedzy ogólnej, tor taktyczny, przeprawa wodna, bagna oraz tor sprawnościowy. Całość biegu trwała ok. 60-120 minut.

II Manewry Taktyczno-Sprawnościowe zorganizowane zostały przez Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu przy współudziale Poznańskiego Kuratora Oświaty oraz pomocy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Fundatorem głównej nagrody (pucharu, dyplomów oraz medali), a także nagród dalszych było Kuratorium Oświaty. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ufundowała medale i dyplomy za poszczególne konkurencje biegu. Nagrodami w Manewrach były śpiwory, wysokiej klasy słuchawki, zgrzewki napojów POWER RADE, voucher strzelecki, voucher na przelot samolotem oraz drobne gadżety w postaci pendrivów oraz nabojów-wisiorków do kbk AK.

W ogólnej klasyfikacji II Manewry zakończyły się sukcesem uczniów reprezentacji ZSM im. KEN. Miejsce drugie zajęła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół w Bolechowie a trzecie reprezentacja Technikum Zespołu Szkół w Bolechowie. Natomiast na czwartym miejscu obok szkół wojskowych znalazło się nasze LO z Rogoźna! W składzie wyróżnionej drużyny znaleźli się: Kamila Przybył, Wiktoria Machucka, Mateusz Turtoń i Dawid Kościółek. Każdy z uczestników naszej szkoły otrzymał zgrzewkę napojów POWER RADE, naboje-wisiorki, długopisy itp.

Dodatkowo, każda z siedmiu konkurencji podlegała osobnym podliczaniu punktów i szkoła, która wykonała daną konkurencję najlepiej była nagradzana złotym medalem. Udało nam się zdobyć I miejsce w konkurencji „tor taktyczny”. Zrobiliśmy to najszybciej, najsprawniej i najlepiej!

Opiekun: p. Alina Gliwa

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: