Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Konkurs „Wiedzy o Przemyśle II” rozstrzygnięty

05.05.2016

Gdzie znajdował się rogoziński zamek? Jaka cykliczna impreza i od kiedy organizowana upamiętnia śmierć Przemysła II w Rogoźnie?  Z takimi między innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy Gminnego Konkursu Wiedzy o Przemyśle II pod honorowym patronatem Burmistrza Rogoźna.
22 kwietnia 2016 roku w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. Przemysława II pojawili się uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie, Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Gościejewie, Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Zespole Szkół w Parkowie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach oraz przedstawiciele gospodarzy.
Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Robert Kornobis.
Kiedy jury konkursu w składzie: Angelika Pilarska - wicedyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury, Krystyna Gromanowska - prezes Stowarzyszenia Baranek, Władysław Ruks - członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna, Anna Ziółkowska - wiceprezes TPR i Lucyna Bełch - prezes TPR sprawdzało prace konkursowe, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie o Przemyśle II przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Joanny Kani oraz Renaty Piechowiak. W spektaklu wystąpili: Natalia Sztuba, Wiktoria Ptaszyńska, Jakub Kamiński, Jacek Pilarski, Sara Frankiewicz  i Maja Kamińska. Organizację konkursu wsparły również członkinie zarządu TPR – Róża Cieciura, Lidia Rębisz i Danuta Pioch.
Uczestnicy zmagań konkursowych wykazali się dużą wiedzą o życiu i epoce Przemysła II. Kolejne lokaty w Gminnym Konkursie Wiedzy o Przemyśle II zajęli:
I miejsce -  Marta Staszewska z Gimnazjum w Zespole Szkół w Gościejewie,
II miejsce – Natalia Szychta z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego,
III miejsce – Weronika Stefańska z Gimnazjum w Zespole Szkół w Gościejewie,
IV miejsce – Sara Radecka z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego,
V miejsce – Kamil Krűger z Gimnazjum w Zespole Szkół w Gościejewie.
Spośród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Weronika Ptaszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3. Najmłodszą uczestniczką konkursu była Wiktoria Laskowska uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej w Pruścach.
Laureaci otrzymali nagrody, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które wręczyła wiceburmistrz Rogoźna Renata Tomaszewska.
Zakup nagród zasponsorowali: Zakład Stolarski „Trustol”  Przemysław Nowaczyk, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Szymon Wojciechowski, Bank Spółdzielczy w Czarnkowie Oddział w Rogoźnie, Zakład Usług Komunalnych Henryk Siwiński, Zakłady Mięsne „Karstusz” Kazimierz i Tomasz Sawińscy, MPC spółka z o.o. (prezes Jerzy Kasprzak), Megawat spółka z o.o. (prezes Piotr Gruszczyński), Sklep Wielobranżowy „U Kasi” Katarzyna Duda oraz Gmina Rogoźno.
Organizatorzy konkursu: Stowarzyszenie Baranek i Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna serdecznie dziękują uczestnikom za zainteresowanie postacią króla Przemysła II, nauczycielom i dyrekcjom szkół za przygotowanie uczniów, sponsorom za możliwość uhonorowania wiedzy młodych mieszkańców naszej gminy nagrodami, uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunkami za część artystyczną, dyrekcji LO za pomoc i gościnę oraz władzom samorządowym Rogoźna za wsparcie organizacji konkursu.
Jak powiedziała wiceburmistrz  Rogoźna Renata Tomaszewska: „ wszyscy uczestnicy wygrali, gdyż przygotowując się do konkursu nabyli wiedzę o postaci ważnej dla naszego miasta”.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: