Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Symbole Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole

05.05.2016

W ramach ogólnopolskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, nasza archidiecezja uczestniczy w peregrynacji symboli zapowiadających to wydarzenie. Są nimi przekazywany kolejnym organizatorom krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. W dniu 27 kwietnia 2016 r. zagościły one w naszej szkole. Młodzież  wniosła symbole do auli szkolnej. Uczniowie przedstawili prezentację dotyczącą symboli ŚDM następnie odśpiewali hymn  "Błogosławieni miłosierni",  wysłuchali świadectwa nawrócenia,  a później wzięli udział w adoracji symboli ŚDM, którą poprowadził ks. Wojciech Orzechowski diecezjalny duszpasterz młodzieży. Każdy z nauczycieli i uczniów mógł napisać swoją intencję modlitewną i otrzymał fragment Pisma Świętego. Po błogosławieństwie  symbole ŚDM zostały przekazane parafii p.w. Ducha Świętego.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: