Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Dzień pod znakiem królowej nauk

Dzień pod znakiem królowej nauk

19.03.2018
Dzień 15 marca 2018r upłynął w szkole pod zdecydowanym prymatem matematyki.

Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Przemysława II oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie uczestniczyli licznie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W Europie po raz pierwszy został zorganizowany w 1990 roku i od razu cieszył się dużą popularnością. W tegorocznej edycji konkursu startowaliśmy w kategoriach: Kadet, Junior i Student. Na rozwiązanie 30 zadań uczniowie mieli zaledwie 75 minut. Teraz pozostaje czekać kilka tygodni na wyniki.
Tego samego dnia uczniowie Liceum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym zorganizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Obornickiego w ZS w Objezierzu. W zmaganiach o tytuł matematycznego Mistrza Powiatu reprezentowali nas laureaci etapu szkolnego: Krzysztof Nowicki (IIIaLO), Zuzanna Jamróz (IIIaLO), Aleksandra Nowak (IIIaLO), Martna Jenczyk (IIIaLO) oraz Agata Pedda (IIaLO). Tytuł Mistrzyni Powiatu powędrował do uczennicy LO Oborniki.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: