Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Matematyczny Półmaraton Maturalny

Matematyczny Półmaraton Maturalny

22.04.2018
17 kwietnia 2018 był dla licealnych trzecioklasistów jednym z dłuższych dni spędzonych w szkole. Z inicjatywy samych uczniów i przy wsparciu nauczycieli matematyki odbył się w szkole po raz pierwszy Matematyczny Półmaraton Maturalny.
Od godziny 18 00 do 24 00, z małą półgodziną przerwą na wspólny posiłek, tegoroczni maturzyści zmagali się z zadaniami maturalnymi z matematyki. Rozwiązywanie arkuszy maturalnych w czteroosobowych grupach okazało się bardzo inspirującym sposobem na uczenie się od siebie nawzajem i solidną powtórkę przedmaturalną. W ciągu niecałych sześciu pracowitych godzin udało się rozwiązać 54 arkusze maturalne złożone z zadań zamkniętych na poziomie podstawowym, co dało łącznie 1124 zadania! Średni wynik uzyskany przez grupy to 87% poprawnych odpowiedzi. Warto dodać, że 23 kwietnia zostały również ogłoszone wyniki Matematycznego Maratonu Maturalnego, który odbył się w Zespole Szkół w Bolechowie. Równe dwanaście godzin zmagań z nocnym rozwiązywaniem zadań maturalnych nasza szkolna reprezentacja w składzie: Martyna Jenczyk, Aleksandra Jurga, Aleksandra Nowak i Bartosz Machucki zakończyła na zaszczytnym drugim miejscu. Pozostaje życzyć aby te wspólne sukcesy przełożyły się na wynik egzaminu maturalnego z matematyki, który już za kilka dni. Maturzyści POWODZENIA:-)

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: