Aktualności

Dzień Sportu 2018

01.07.2018

Dnia 21 czerwca w 2018 r. na boisku „ORLIK” w Rogoźnie został zorganizowany Dzień Sportu dla uczniów Liceum i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie.

W ubiegłym roku hasłem przewodnim była „Olimpiada na 7 kontynentach” w formie wyścigów rzędu zarówno na sportowo jak i na wesoło.

W tym roku hasłem przewodnim była rywalizacja w formie rozegranych gier zespołowych. Turniej piłki siatkowej należał do dziewczyn, piłka nożna przewidziana była dla chłopców.

Klasyfikacja medalowa była w osobnych kategoriach licealnych i gimnazjalnych. Mecz piłki siatkowej dziewcząt był do 15 punktów jeden set, chłopcy natomiast mecz rozgrywali do 10 minut każdy.

Ostatecznie wśród gimnazjalistów (dziewczyn) najlepszą klasą okazała się zdecydowanie klasa III a. Drugie miejsce klasa II b, trzecie klasa II a. Wśród chłopców I miejsce należało do II b a drugie do klasy II a + III a.

W klasyfikacji licealistów (dziewczyn) I miejsce zdecydowanie klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa I a oraz III miejsce II b. Wśród chłopców I miejsce zajęli piłkarze z II a, drugie należało do I a, III miejsce zdobyła klasa I b.

Podsumowania i wręczenia dyplomów oraz licznych smakołyków dokonał dyrektor szkoły Robert Kornobis w asyście nauczycieli wychowania Moniki i Zbigniewa Chudzickich.