W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

12.11.2018

W całej Polsce świętowaliśmy wyjątkową 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Formy świętowania były przeróżne, my postanowiliśmy uśmiechnąć się do Niepodległej, podzielić uśmiechem z mieszkańcami Rogoźna, życząc, by nigdy nie zabrakło go w życiu każdego Polaka. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w nasza akcję #Uśmiech dla niepodległej! Podaj dalej!

Pamiętaliśmy również o ludziach, którym zawdzięczamy wolność: bohaterach powstań narodowych, zwłaszcza powstańcach wielkopolskich, ofiarach hitlerowskiego i stalinowskiego terroru, bohaterach walki o demokratyczną Polskę.

W piątek dokładnie o 11.11 w auli naszej szkoły uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dyrektor – Robert Kornobis powiedział: „Jestem szczęśliwy, że trzeba Wam - młodym ludziom - tłumaczyć, co oznacza odzyskanie niepodległości, bo to mówi, że należycie do pokoleń, które nigdy nie zaznały zniewolenia. Życzę, aby zawsze tak było, a patriotyzm był patriotyzmem czasu pokoju”. Zachęcił młodzież do udziału w uroczystościach przygotowanych przez naszą gminę, sygnalizując, że wraz z pocztami sztandarowymi weźmiemy udział w oficjalnych obchodach. Wiemy już, że było pięknie! Niech żyje Niepodległa, niech żyje Polska!


Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: