W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Infromacja dla uczniów oraz rodziców i opiekunów uczniów

Infromacja dla uczniów oraz rodziców i opiekunów uczniów

12.03.2020
Drodzy uczniowie i rodzice-opiekunowie uczniów naszego Liceum.

Zgodnie z obowiązującym zawieszeniem zajęć w szkołach na terenie całego kraju, od 12 do 25 marca 2020r. młodzież pozostaje w domach.
Zwracam się do Państwa z prośbą o wnikliwe przedyskutowanie zaistniałej sytuacji w gronie rodzinnym. Wyraźnie podkreślałem w środę 11.03, przekazując tę informacje w szkole naszym uczniom, że sytuacja jest bardzo poważna, a nie odbywanie się zajęć podyktowane jest dramatyczną sytuacją na całym Świecie. Bardzo proszę wszystkich o współpracę w budowaniu świadomości i dyscypliny młodzieży. Celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, więc proszę o ograniczenie wychodzenia z domu do minimum, a w przypadku takiej konieczności zachowanie należytej ostrożności .
Bardzo proszę o zachęcanie córki/syna do samodzielnej nauki w czasie gdy nie ma lekcji w szkole. Na platformach edukacyjnych jest szereg materiałów, które pozwolą uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Doskonałą pomocą w realizowaniu samodzielnej pracy będzie podręcznik. Wielu nauczycieli już wskazało zadania młodzieży na ten okres, a inni zrobią to z pewnością niezwłocznie poprzez e-dziennik, pocztę elektroniczną lub portale społecznościowe. Wskazówki do samodzielnej pracy będą pojawiały się każdego dnia.
W sposób szczególny zwracam się do rodziców maturzystów. Już dzisiaj rozpoczął się faktyczny egzamin dojrzałości. Wymagania egzaminacyjne dla tegorocznych maturzystów z pewnością już się nie zmienią, pracy więc dużo aby w maju wyniki były zadowalające, a przyszło pracować bardzo samodzielnie. Proszę o motywację dla swoich, choć dorosłych, ale przecież dzieci.
Zobowiązałem młodzież do śledzenia informacji w mediach, ale również na naszej stronie internetowej, szkolnym Facebooku, a przede wszystkim e-dzienniku każdego dnia i Rodziców również o to proszę. Trudno przewidzieć co przyniesie nadchodzący czas i każdego dnia mogą pojawiać się nowe trudne do przewidzenia dzisiaj informacje.
Zamieszczam link - Wytyczne Ministra Edukacji Narodowej w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych i bardzo proszę o zapoznanie się z instrukcjami tam zawartymi.
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Z poważaniem, wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia i spokoju

Dyrektor Szkoły
Robert Kornobis

Napisz do nas
lub zadzwoń
kopertasekretariat@lorogozno.pl
kopertadyrektor@lorogozno.pl

Liceum Ogólnokształcące  im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031
Odwiedź nas na:
Facebookyoutube