W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Egzamin maturalny 2020 w LO

Egzamin maturalny 2020 w LO

25.06.2020

Tegoroczny egzamin maturalny nie odbył się tradycyjnie w maju. Pandemia koronawirusa i obostrzenia kwarantanny związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Covid-19 spowodowały, że egzamin został przesunięty na czerwiec i jednocześnie decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej na tegorocznym egzaminie nie było części ustnej. W naszym Liceum egzaminy trwały od 8 do 24 czerwca 2020r. Każdy kto zdawał maturę wspomina ją przez lata, bo to pierwszy tak ważny egzamin w życiu, i choć z pewnością będą trudniejsze, to maturę przeżywamy w sposób szczególny. Tegoroczna matura będzie zapamiętana niestety również jako matura w czasie pandemii, matura w maseczkach, z dezynfekcją, zachowaniem odległości, realizacją procedur bezpieczeństwa znaczniki odległości, filmy instruktażowe i spotkania szkoleniowe on-line na Temas.

Pomimo to jesteśmy przekonani, że wyniki osiągnięte na egzaminie przez naszych absolwentów, pozwolą ubiegać się o przyjęcie na wymarzone uczelnie. Tegoroczni maturzyści w Rogozińskim Liceum planują kontynuację nauki na przeróżnych uczelniach i kierunkach studiów i w związku z tym zdawali całą gamę przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji. Wszyscy obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i język obcy (u nas angielski lub niemiecki) pisemnie na poziomie podstawowym. Każdy, kto chce zdać ten egzamin musi również przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu na poziomie rozszerzonym oraz może wybrać kolejne. W naszej szkole w tym roku młodzież przystępowała do rozszerzeń z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, fizyki, geografii.

Wierzymy, że wyniki będą satysfakcjonujące i wzorem starszych kolegów i koleżanek uczniowie już niedługo staną się studentami – życzymy powodzenia.


Liceum Ogólnokształcące  im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031
Odwiedź nas na:
Facebookyoutube