Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Sukces Oskara Kmaka w Olimpiadzie Historycznej

Sukces Oskara Kmaka w Olimpiadzie Historycznej

19.04.2021
W połowie kwietnia odbył się centralny etap XLVII Olimpiady Historycznej z udziałem naszego ucznia Oskara Kmaka.
Zmagania uczestników składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W pierwszej części uczestnicy Olimpiady musieli napisać pracę na jeden z sześciu wskazanych tematów, a następnie wykonać kilka poleceń związanych z wybranym materiałem źródłowym. Uczestnicy, którzy zdobyli określoną liczbę punktów, zostali zakwalifikowani do części ustnej. Każdy z uczniów musiał w jej trakcie odpowiedzieć na trzy pytania związane z wybraną epoką historyczną.

Nasz tegoroczny maturzysta, Oskar, w czasie tych zmagań wykazał się szeroką wiedzą i ponadprzeciętnymi umiejętnościami, które pozwoliły mu zdobyć tytuł laureata Olimpiady. To niesamowity sukces naszego ucznia, dzięki któremu został zwolniony z egzaminu maturalnego z historii.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: