Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

13.05.2021
„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem rozpalić,
By wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia
Drogowskazy pamięci, najmilsze wspomnienia”.    
(Renata Strug)
„W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego”. (MEN)
W piątek, 30 kwietnia 2021 roku, maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie odbyli szkolenie z procedur maturalnych i jednocześnie odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Spotkanie, choć odbywało się w reżimie sanitarnym ze względu na trwającą pandemię, miało podniosły charakter.
Dyrektor szkoły, Robert Kornobis, pogratulował abiturientom ukończenia Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie i uzyskania wysokich wyników w nauce. Wyraził wdzięczność za to, że absolwenci wspaniale zaznaczyli się w historii szkoły pracą społeczną, sukcesami naukowymi (Kmak Oskar został Laureatem 47 Olimpiady Historycznej), sportowymi i artystycznymi (Fiedor Julia zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Słowiańskie Recytacje 2019” organizowanym przez UAM w Poznaniu). Dyrektor podziękował byłym uczniom za zaangażowanie w przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego i rozwoju Alma Mater Rogosnensis.
„Do zobaczenia w dorosłym życiu/na innej drodze, na innym szlaku”. Dyrektor poprosił absolwentów, aby zachowali w swoich wspomnieniach miłe chwile, radosne przeżycia, sukcesy, które były ich udziałem w rogozińskim liceum.
Kolejny rocznik abiturientów opuścił szkolne mury i wkroczył w dorosłe życie.
Najwyższą średnią ocen wśród absolwentów uzyskała Marta Staszewska – 5,67.
 Świadectwo z biało-czerwonym paskiem otrzymali: Ratajczak Sonia – 5,33; Swędera Martyna – 5,33; Królczyk Karolina – 5,28; Kmak Oskar – 5,24; Tulka Aleksandra – 5,17; Jurga Klaudia – 5,06; Just Marzena – 5,06; Urbańska Patrycja – 5,00; Rosół Wiktoria – 4,94; Grośty Julita – 4,89; Fiedor Julia – 4,82; Ortyl Zuzanna – 4,78; Peksa Weronika – 4,78; Ściepura Joanna – 4,78.
Prymuska szkoły, Marta Staszewska, otrzymała list gratulacyjny i upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Rogoźno Pana Romana Szuberskiego.
Wychowawczyni, Ewa Zalejarz, pożegnała swoich wychowanków słowami Jana Pawła II:
„Czasem nie zaszkodzi jak się nad sobą zamyślisz; to lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb; wielki, niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz; skarb, którym jesteś  Ty sam”.
W tym roku w sposób nietypowy odbyło się pożegnanie maturzystów. Z jednej strony była to wyczekiwana przez uczniów chwila, z drugiej jednak okoliczności, w jakich miała miejsce i sposób, w jaki się odbyła, był smutny. Mimo tego każdy starał się „uśmiechać przez oczy i obdarowywać słowami otuchy”.
POWODZENIA NA EGZAMINIE MATURALNYM!

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: