W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla S.A. Poniatowskiego. Warto dodać, że była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Obecnie na pamiątkę tego wydarzenia – 14 października obchodzimy wspomniane wyżej święto. Wierni tradycji, 13 października 2022, obchodziliśmy w naszym liceum Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. O tym, że młodzież potrafi zaskoczyć, przekonali się nauczyciele naszego liceum. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na szkolną scenę zaprosili pedagogów: Kornobis Robert, Zygadło Małgorzata, Krzyśka Sylwia, Piasecki Jerzy, Nowicka Agnieszka, aby zmierzyli się w quizie wiedzowym z drużyną uczniów: Majik Jakub, Malec Michał, frankowski Igor, Reish Dominik, Gomulec Kajetan. Pytania nie były łatwe, czasami zaskakujące. Związane były z różnymi dziedzinami życia: sport, nauki przyrodnicze, literatura i sztuka, historia, geografia, rozrywka. Aby zwyciężyć w tym konkursie, należało podać prawidłową odpowiedź na pytania, np. najstarsza kopalnia soli znajduje się?..., najdłuższy dystans w łyżwiarstwie?..., najdalej wysunięta wyspa na północ?..., kto był ostatnim królem Polski?...

Walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna pedagogów. Świetny pomysł i liczymy na jego kontynuację. Kiedy konkursowe emocje opadły, młodzież wręczyła nauczycielom oraz pracownikom szkoły wyjątkowe nagrody – złote skały, np. pani Krzyśce przypadło wyróżnienie za najlepszą organizację pracy, pani Janc otrzymała nagrodę za to, że jest inspirującą blogerką, pani Widzińska otrzymała laur za bycie oazą spokoju, natomiast panie z księgowości i sekretariatu zostały uhonorowane mianem agentki ds. specjalnych.

DZIĘKUJEMY!

Ten wspaniały dzień można podsumować słowami: „Nauczyciel [pracownik szkoły]…To jedne z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom” (D. Beisser).

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: