W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Pomaganie jest fajne - finał akcji zbierania nakrętek dla Kubusia.

Pomaganie jest fajne - finał akcji zbierania nakrętek dla Kubusia.

22.03.2023
21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wyczekanej wiosny, lub jak kto woli Dzień Wagarowicza. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Inaczej nazywa się to święto Dniem Kolorowej Skarpetki, bo właśnie kolorowe skarpetki są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa

Data tego dnia nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Na znak solidarności z osobami z trisomią 21 marca w naszym liceum zaroiło się od kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek. Natomiast kolejnego dnia gościliśmy w naszej szkole pogodnego oraz rezolutnego Kubusia, chorującego na zespół Downa, chłopca z Rogoźna. Dla niego właśnie  zorganizowaliśmy w marcu akcję zbierania nakrętek.  Najwięcej nakrętek zebrała klasa IIa - Gratulacje! - i to właśnie oni spotkali się z Kubusiem i w imieniu społeczności szkolnej przekazali zebrane nakrętki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zachęcamy do zbierania nakrętek. Pomaganie jest fajne!

Liceum Ogólnokształcące  im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031
Odwiedź nas na:
Facebookyoutube