W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Stres i uważność w naszej szkole w październiku  w ramach projektu Szkoła Pozytywnego Myślenia

Stres i uważność w naszej szkole w październiku w ramach projektu Szkoła Pozytywnego Myślenia

21.11.2023
W październiku br. nasza szkoła skupiła się na tematach związanych ze stresem i uważnością, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. W ciągu tego miesiąca przeprowadziliśmy szereg działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem.
Główne inicjatywy i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole obejmowały:

1.    Konkurs z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego:
Zorganizowaliśmy konkurs, w którym wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły. Każda klasa miała za zadanie przygotować jeden plakat związany ze sposobami radzenia sobie ze stresem. Plakaty mogły być wykonane dowolną techniką artystyczną, a ich tematyka koncentrowała się na promowaniu zdrowego stylu życia, praktykowaniu uważności, budowaniu satysfakcjonujących relacji społecznych oraz radzeniu sobie z emocjami. Nagrodzono trzy najlepsze prace ze środków pozyskanych w ramach współpracy z GKRPA w Rogoźnie.

2.    Zajęcia z uważności i relaksacji:
Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję, wraz ze swoimi trenerami, realizować ćwiczenia związane z uważnością i relaksacją. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się technik redukujących stres i odprężających organizm.

3.    Wykłady i prelekcje:
Zorganizowaliśmy wykłady i prelekcje na temat zdrowia psychicznego i radzenia sobie ze stresem. Zaprosiliśmy specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą na ten temat, dostarczając uczniom cennych informacji i wskazówek.

4.    Wystawa plakatów:
Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane w holu głównym naszej szkoły w ramach wystawy pokonkursowej. To wydarzenie przyciągnęło uwagę całej społeczności szkolnej.

Dzięki podjętym krokom udało nam się podnieść świadomość uczniów na temat zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem. Konkurs plakatowy był szczególnie udaną inicjatywą. Uczniowie mogli wyrazić swoje zdolności artystyczne oraz przekazać istotne przesłanie związane z tematyką zdrowia psychicznego . Mamy nadzieję, że te działania przyczyniły się do poprawy świadomości i dobrostanu psychicznego naszej społeczności szkolnej.
Napisz do nas
lub zadzwoń
kopertasekretariat@lorogozno.pl
kopertadyrektor@lorogozno.pl

Liceum Ogólnokształcące  im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031
Odwiedź nas na:
Facebookyoutube