Aktualności

Sukcesy biegaczy LO

15.10.2013

Silne reprezentacje dziewcząt i chłopców Liceum Ogólnokształcącego z Rogoźna zameldowały się w Objezierzu w dniach 3 i 8 października na Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych i indywidualnych biegach przełajowych. Lekkoatleci z sześciu powiatowych szkół rywalizowali na świeżym powietrzu popularyzując aktywny wypoczynek. W ostatecznej klasyfikacji w sztafetowych biegach przełajowych bezkonkurencyjne okazały się licealistki z rogozińskiego "ogólniaka", wstępujące w składzie: ( Sonia Bartnik, Anna Leśnicka, Barbara Ragan, Michalina Pierwoła, Marta Złoch, Wiktoria Machucka, Kamila Przybył, Karolina Sztuba, Aleksandra Jusik, Małgorzata Wardęga, Monika Just, Daria Rybarczyk. Trener: Alina Gliwa.

Wśród chłopców  zwyciężyli biegacze Zespołu Szkół z Obornik wyprzedzając minimalnie zawodników LO Rogoźno. Pięć dni później w objezierskim parku uczniowie startowali w biegach indywidualnych na dystansie 1000 m i 1500 m. W kategorii dziewcząt klas pierwszych zwyciężyła Daria Rybarczyk ( LO Rogoźno ) a wśród starszych dziewcząt ( klasy 2 i 3) najlepsza okazała się Wiktoria Machucka   ( LO Rogoźno). W rywalizacji chłopców młodszych złoto wywalczył zawodnik ZSA Rogoźno, a po rywalizacji  chłopców starszych na najwyższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny finalista wojewódzki Michał Pilarski ( LO Rogoźno). Zwycięskie sztafety i po cztery najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z klasyfikacji indywidualnej będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.