W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X

Aktualności


Zakończenie roku szkolnego

07.07.2014

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji i wyznaczania nowych celów. To czas na wskazanie tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki i byli liderami działań, wykazali się pracowitością, wspierali innych w pokonywaniu szkolnych i pozaszkolnych trudności. W Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława II i Gimnazjum im. Przemysława II tradycyjnie przyznano 5-u uczniom w każdej kategorii nominacje, a następnie spośród nich wskazany został ten najlepszy -  laureat  tytułu ORZEŁ PRZEMYSŁA 2014. W tym roku szkolnym tytuły uzyskali: w kategorii najlepszy humanista: w Liceum Patryk Gomulec 2b, w Gimnazjum Sonia Marchwiak 1b; najlepszy matematyk: w Liceum Angelika Gliwa 2a, w Gimnazjum Michał Glapiak 3a; najlepszy przyrodnik: w Liceum Jędrzej Nowicki 2b, w Gimnazjum Natalia Dulko 3a; najlepszy poliglota: w Liceum Aleksandra Jusik 2b, w Gimnazjum Sonia Marchwiak 1b; najlepszy sportowiec: w Liceum Aleksandra Jusik 2b, w Gimnazjum Maksymilian Kala 3a; najbardziej wszechstronny uczeń – Prymus Szkoły: w Liceum Jędrzej Nowicki 2b, w Gimnazjum Sonia Marchwiak 1b. Nominanci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci tradycyjne statuetki. W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w auli Liceum tradycyjnie oprócz nagród w przeróżnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymali je w Liceum: Jędrzej Nowicki 2b 5,89; Angelika Gliwa 2a 5,67; Joanna Furman 1a 5,41; Paulina Runowska 1a 5,35; Karolina Sztuba 2b 5,22; Aleksandra Jusik 2b 5,11; Mikołaj Piotrowski 2b 5,11; Zuzanna Rygel 1a 5,06; Dominika Kornobis 2a 5,00; Dariusz Wierzbiński 2b 5,00; Magdalena Blacha 1a 4,94; Kacper Gliwa 1a 4,82; Anastazja Swoboda 1a 4,76. W Gimnazjum: Sonia Marchwiak 1b 5,73; Anna Jóźwiak 1a 5,67; Julia Władysiak 3a 5,67; Błażej Keli 1a 5,53; Iwona Polega 1b 5,53; Julia Sokołowska 1a 5,47; Katarzyna Noak 3a 5,44; Weronika Nowak 1b 5,40; Maciej Nowicki 1a 5,33; Agata Pedda 1b 5,33; Natasza Kornobis 3a 5,28; Wiktoria Świderska 1b 5,27; Anna Nikodem 1b 5,20; Wiktoria Szymańska 1b 5,20; Wiktoria Bielawska 1a 5,13; Agata Polimirska 1a 5,13; Karol Nikodem 3a 5,11; Wiktoria Repczyńska 1a 5,07; Anna Noak 2a 5,00; Zuzanna Jamróz 2a 4,94; Sonia Kaźmierczak 2a 4,94; Zuzanna Jaworska 4,89; Halina Jarmolińska 2a 4,88; Mateusz Myrda 3a 4,83; Jakub Nowak 3a 4,83; Patrycja Sawińska 3a 4,83; Jonasz Jaworski 2a 4,82; Klaudia Kabat 2a 4,82; Magdalena Bazydło 1b 4,80; Pamela Chróścińska 3a 4,78; Natlia Dulko 3a 4,78; Krzysztof Nowicki 2a 4,76. GRATULACJE !!!
W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego miał miejsce szczególny moment.
Z okazji 60-o lecia Szkolnego Związku Sportowego dyrektor szkoły wręczył nauczycielom wychowania fizycznego pamiątkowe medale. Gościem szczególnym tego dnia był Pan Profesor Zygmunt Lűck, którego pamiątkowym medalem uhonorował Zarząd Główny SZS, a list gratulacyjny przekazał Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus i Przewodniczący Rogozińskiego SZS Przemysław Kabat. Młodzież i nauczyciele oklaskami na stojąco pogratulowali wieloletniemu nauczycielowi naszej szkoły, który jak sam powiedział dziękując z to uhonorowanie, w Rogozińskiej Gamaji przepracował 48 lat. Pozdrawiamy serdecznie pana Profesora. Medalami Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” uhonorowani zostali również Pani Profesor Alina Gliwa, Monika Chudzicka i Zbigniew Chudzicki. Fundatorami medali byli Burmistrz Rogoźna lub Starosta Powiatu Obornickiego.
    Pan Dyrektor Robert Kornobis podsumowując mijający rok szkolny podkreślił jak ogromną rolę w życiu człowieka spełnia uprawianie sportu. Osiągnięcia młodzieży w LO pokazują, że można doskonale łączyć najwyższy poziom edukacji z najwyższymi osiągnięciami w sporcie. Dyscyplina, która potrzebna jest w uprawianiu sportu, to ta sama umiejętność jaka potrzebna jest do systematycznej nauki i pokonywania kolejnych poprzeczek na drodze do edukacyjnego sukcesu. Pan Dyrektor życzył młodzieży radości po solidnie przepracowanym roku szkolnym. Namawiał młodzież, aby umiała cieszyć się ważnymi momentami jakie niesie życie, a takim bez wątpienia jest zakończenie roku szkolnego i perspektywa zasłużonego wakacyjnego odpoczynku. Wracając do ostatnich wydarzeń roku szkolnego – Dzień Sportu, Dzień Talentów – które były świętami radości uczniów naszej szkoły dopingował, aby w czasie wakacji biegać, jeździć na rowerze, pływać, grać w piłkę, ale również śpiewać przy ogniskach i na spotkaniach w gronie przyjaciół. Wspólnie z młodzieżą ustalono już w czwartek, że w nowym roku szkolnym, podobnie jak w Dniu Talentów, spróbujemy zorganizować cykliczne śpiewania w auli szkoły.


Jeszcze raz: radosnych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia pierwszego września z nowymi pomysłami i nowym entuzjazmem :-)

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: