Podsumowanie konkursów polonistycznych
10 marca 2015r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursów polonistycznych. Pierwszy– literacki zatytułowano „Jeśli nie Sienkiewicz, to kto? Książki, które warto przeczytać” wymagał napisania pracy, drugi – plastyczny, pt. „Sienkiewicz w obrazkach” polegał na wykonaniu dowolną techniką plakatu inspirowanego dziełami noblisty. Bardzo cieszył fakt, że uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Rogoźna wzięli w nich udział. Konkursy rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Laureatami w pierwszej kategorii zostali: Dominika Zawiska z Gimnazjum nr 2 im. Hipolita Cegielskiego, Anna Jóźwiak i Maciej Nowicki z Gimnazjum im. Przemysława II. Wyróżniono również Sebastiana Krzyżanowskiego z Gimnazjum nr 2 im. Hipolita Cegielskiego oraz Dominikę Rączkowiak z Gimnazjum nr 1 im. „Mazurka Dąbrowskiego.” Wśród starszej młodzieży najlepsza była Majka Omüller uczennica Technikum Informatycznego w Zespole szkół im. Hipolita Cegielskiego, kolejne miejsca zajęły pierwszoklasistki Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II Zuzanna Jaworska oraz Julia Władysiak.
Plakaty przygotowane przez uczniów imponowały zdolnościami plastycznymi rogozińskiej młodzieży. Do finału zakwalifikowano 15 wykonanych przeróżnymi technikami prac. Jury najbardziej spodobały się prace Sylwii Skrzypek z Gimnazjum nr 2 oraz uczennic Gimnazjum im. Przemysława II: Wiktorii Świderskiej, Anny Nikodem, Róży Szulgit i Aleksandry Nowak. Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom i opiekunom.
Wręczenie nagród było również pretekstem do spotkania z panem Henrykiem Wojtysiakiem – pochodzącym z Oborniki fotografem i poetą, autorem czterech tomików wierszy. Zakochany od lat w naszej okolicy potrafi oddać jej subtelne piękno i zauważyć duszę w rzeczach oraz miejscach, które my mijamy bez większych emocji. Nic więc dziwnego, że organizatorzy poprosili gościa o przewodniczenie komisjom konkursowym. Pan Henryk pogratulował młodzieży kreatywności i chęci do chwalenia się swoimi pasjami. Opowiedział o początkach swojego pisania, o tym, że strach przed ośmieszaniem nie może paraliżować, trzeba go przeskoczyć, by rozwijać siebie i pielęgnować swoje zainteresowania. Przeczytał młodzieży kilka swoich wierszy, udowadniając, że pomysł na poezję można znaleźć we wszystkim, co nas otacza.