Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Rocznica śmierci króla Przemysła II

10.02.2016

Liceum Ogólnokształcące w Rogożnie od ponad 150 lat podtrzymuje pamięć o królu Przemyśle II. Lekcje historii, konkursy, Dzień Patrona i inne projekty skupione wokół władcy to tylko niektóre z podejmowanych przez społeczność szkolną działań przypominających zasługi pierwszego od czasów rozbicia dzielnicowego króla Polski. Rogoźnianie pamiętają, nie tylko zamach, którego 8 lutego 1296 roku dokonano właśnie w Rogożnie, ale przede wszystkim jego dążenia do zjednoczenia Polski oraz lokację naszego miasta.
W hołdzie królowi 8 lutego 2016r. - w 720 rocznicę śmierci Przemysła II pod pamiątkową tablicą w Liceum Ogólnokształcącym w Rogoźnie odbył się apel. Przybyłe delegacje przywitał dyrektor Robert Kornobis oraz warta honorowa rycerzy Przemysła i przedstawiciele szlacheckich rodów z XIII w., w role których wcielili się uczniowie Liceum i Gimnazjum im. Przemysława II. Po doczytaniu fragmentów książki „Korony śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej głos zabrał Burmistrz Rogoźna. Następnie pod tablicą złożono wiązanki kwiatów. Wśród delegatów znaleźli się: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Zastępca Burmistrza Reneta Tomaszewska, przedstawiciele Przewodniczący Rady Miasta Henryk Janus, wiceprzewodniczący Rady Miasta Maciej Kutka, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Przemysława II, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna, przedstawiciele Rogozińskiego Klubu Biegacza, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Aktywizacji Społecznej Sołectwa Owczegłowy „Baranek”, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie, nauczyciele i uczniowie Przedszkola „Przemysław” oraz nauczyciele i uczniowie Liceum i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: