Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Społeczne Gimnazjum im. Przemysława II

Nabór do Gimnazjum im. Przemysława II
 
Gimnazjum im. Przemysława II jest szkołą bezobwodową, do której przyjmowani są uczniowie na podstawie wniosku i załączonej dokumentacji wyników nauczania w szkole podstawowej – świadectwa ukończenia szkoły oraz wyniku sprawdzianu w szóstej klasie.

W związku z tym, że jest to szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej niezbędnym wymogiem przyjęcia do szkoły jest podpisanie przez rodziców (opiekunów prawnych) umowy ze szkołą o funkcjonowaniu ucznia w gimnazjum, w tym uiszczaniu opłat związanych z uczęszczaniem dziecka do gimnazjum (czesnego – 200 zł miesięcznie, wpisowego - 200 zł). Szczegółowe informacje oraz podanie do pobrania można znaleźć na stronie liceum.
 
Funkcjonowanie Gimnazjum im. Przemysława II
 
Gimnazjum im. Przemysława II jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, prowadzoną przez Stowarzyszenie. Gimnazjum funkcjonuje obok Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II, w tym samym budynku, zajęcia prowadzone są głównie przez nauczycieli uczących w Liceum.Oferta ta skierowane jest przede wszystkim do absolwentów szkół podstawowych, którzy w przyszłości zamierzają kontynuować naukę w Liceum, zdawać maturę i tym samym ubiegać się o indeksy wyższych uczelni. Zasadniczym założeniem gimnazjum funkcjonującego przy ogólniaku jest zapewnienie ciągłości i spójności programowej oraz dydaktycznej przez korelację metod pracy oraz programów gimnazjum i liceum w ciągu sześciu lat nauki. Gimnazjum przygotuje uczniów do świadomego wyboru przedmiotów licealnych realizowanych na poziomie rozszerzonym, a jednocześnie wzbogaci program kształcenia obowiązkowych przedmiotów zdawanych na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym – w tym dwa języki obce (angielski, niemiecki lub francuski) w wymiarze 4-5 godzin tygodniowo z podziałem na grupy. Pomysł funkcjonowania Gimnazjum i Liceum im. Przemysława II doskonale wpisuje się w zapowiadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekt zmiany podstawy programowej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wchodzącej do gimnazjów od roku szkolnego 2009/2010; szczegóły można znaleźć na stronach internetowych MEN.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: