Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

26.08.2020
Drodzy uczniowie i rodzice!!!
Wszystko wskazuje na to, że rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w stacjonarnej formie nauki oraz funkcjonowania w budynkach i na terenie szkoły.
Sytuacja zagrożenia epidemią koronawirusa stawia przed nami duże i dotąd nieznane wymagania. Nauczanie w formie stacjonarnej będzie wymagać od nas wszystkich dużej dojrzałości i dyscypliny wzajemnych relacji, ale również troski o siebie nawzajem
Rozpoczynamy 1 września 2020r. w nieco innej formie niż dotychczas. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zostanie podzielona na trzy odsłony:
1) uczniowie klas 3a i 2a4 o godzinie 9.00;
2) uczniowie klas 1a i 1b o godzinie 10.00;
3) uczniowie klas 2a3 i 2b3 o godzinie 11.00.
Uczniowie przybywają do szkoły na wskazane godziny i udają się bezpośrednio do auli szkoły. Jeżeli nie jest to konieczne, to prosimy nie przybywać do Liceum za wcześnie, aby uniknąć tłoczenia się.
Tego dnia wchodząc do szkoły wszyscy zobowiązani są mieć maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos oraz przy wejściu zdezynfekować ręce. Podczas uroczystości zostaną omówione szczegóły funkcjonowania w szkole w kolejnych dniach.
Zostaną omówione również obowiązki związane z korzystaniem z narzędzi zdalnego nauczania, w związku z realną koniecznością nauki z domu przez komputer (stacjonarny, laptop, tablet lub smartfon).
Zaleca się mieć na Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego smartfon (lub tablet) z zainstalowaną aplikacją TEAMS oraz programem do skanowania np. Microsoft Office Lens (narzędzia z których korzystaliśmy w ubiegłym roku szkolnym podczas zdalnego nauczania). Sprawdzimy dostęp do nowej, szkolnej sieci Wi-Fi, ale jeżeli to możliwe to warto również zadbać o dostęp do Internetu w ramach swojego abonamentu. Każdy powinien posiadać swój długopis i notes (kartki) do notowania.
Uczniowie klas pierwszych zobowiązani są posiadać adres swojej poczty e-mail (wraz z hasłem!). Już 1 września, po spotkaniu w auli, przejdziemy do szkolnej pracowni i będziemy logować się do e-dziennika. Do tej operacji niezbędny jest dostęp do swojej skrzynki poczty elektronicznej. Po zalogowaniu się do e-dziennika, uczniowie klas pierwszych będą mogli otrzymać dane do logowania się do Microsoft TEAMS (Microsoft Office 365).

Do zobaczenia 1 września.
Dbajcie o swoje zdrowie i nie martwcie się, poradzimy sobie z tą trudną sytuacją.
Szkoła czeka na Was!!!

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: