Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Finał projektu e-szkoły -Co ludzie(po)wiedzą

04.11.2009

28 X wszyscy uczniowie szkoły mieli możliwość uczestniczyć w wystawie zorganizowanej przez grupę pracującą ostatnimi miesiącami nad tematem „Co ludzie (po)wiedzą?”Na wystawie tej można było zobaczyć prezentację multimedialną na temat rozwoju cywilizacji, porównać wygląd sprzętów codziennego użytku wczoraj i dziś, oraz poznać ciekawostki na temat ewolucji przedmiotów codziennego użytku.
Realizacja projektu polegała na zapoznaniu się z historią powstania lub odkrycia wynalazków służących nam w życiu codziennym, czyli sprzętów ułatwiających nam życie. W ramach projektu młodzież przeprowadziła ankietę wśród uczniów naszej szkoły, oraz mieszkańców Rogoźna w celu sprawdzenia co oni wiedzą na temat historii sprzętów używanych na co dzień.
Odbyła również wycieczkę do miejskiego muzeum, aby obejrzeć jak wyglądały sprzęty używane kiedyś w gospodarstwie domowym.
Ponieważ ankieta wykazała znikomą wiedzę społeczeństwa w badanym zakresie, młodzież postanowiła (w oparciu o wiadomości uzyskane na drodze poszukiwań w Internecie i innych dostępnych sobie źródłach) przygotować INFORMATOR zawierający  dane na temat sprzętów codziennego użytku. Informator ten znajduje się obecnie w bibliotece szkolnej. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej http://www.coludziepowiedza.ocom.pl

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: