Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


PIŁKARZE PRZEMYSŁA MISTRZAMI POWIATU

13.11.2015

Piłkarze przemysła mistrzami powiatu

 

W dniu 5 listopada w hali Obornickiego Centrum Sportu rozegrano mistrzostwa powiatu w piłce nożnej halowej gimnazjalistów.

 Pięć szkół gimnazjalnych awansowało z eliminacji gminnych do rozgrywek: gimnazjum nr 1 Oborniki, gimnazjum Rożnowo (gmina Oborniki), gimnazjum nr 1 Rogoźno, gimnazjum im. Przemysława II Rogoźno (gmina Rogoźno) oraz gimnazjum z Ryczywołu. 

Mecze rozgrywano systemem" każdy z każdym"  a zawody sędziowali byli piłkarze Lecha Poznań i Amica Wronki - Stanisław Manicki, Zbigniew Małachowski.

Pięć godzin potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy turnieju. Po obfitujących w piękne gole dziesięciu spotkaniach złote medale oraz prawo startu w finale rejonu (gmina Nowy Tomyśl ) wywalczyli gimnazjaliści Przemysła z Rogoźna. 

O ostatecznym sukcesie podopiecznych trenera Zbigniewa Chudzickiego zadecydowała ostatnia minuta meczu z Gimnazjum nr 1 Rogoźno. Bowiem do 14 minuty spotkania na tablicy widniał wynik 4-1 a potrzebna była jedna decydująca bramka, która gwarantowała awans. Na szczęście padła ona w ostatniej minucie po indywidualnej akcji Bartosza Garczyńskiego. (1.Gim. Rogoźno im. Przemysł II  8 pkt. bramki 9-3    2.Gim. Rożnowo 8 pkt. bramki 10-5).

Ozdobą rozgrywek był gol zdobyty z połowy boiska w lewe "okienko" przez Emila Zaranka. Turniej ten pokazał piękno dyscypliny jaką jest piłka nożna oraz udowodnił, że w sporcie trzeba walczyć do samego końca.

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: