Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


WYJAZDY NA BASEN

30.05.2016

Wyjazdy gimnazjalistów na basen

 

W tym roku szkolnym klasa I gimnazjum w składzie 20 dziewcząt i 6 chłopców miała możliwość wyjazdu na basen w ramach zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego.


Co dwa tygodnie w środę uczniowie o godzinie 7.30 wyjeżdżali na basen do Wągrowca. Tam pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczyli się pływać poszczególnymi stylami.


 Grupa podzielona była na początkującą oraz zaawansowaną. Uczniowie doskonalili i uczyli się trzech technik pływackich, skoków do wody, poślizgów i nawrotów. Dla początkujących przewidziano nieco więcej ćwiczeń oswajających ze środowiskiem wodnym i z wykorzystaniem sprzętu pomocniczego tj.; deska czy pasy wypornościowe.

 


Po 6 miesięcznej pracy widoczne były postępy. Wśród uczniów widać było zaangażowanie, systematyczność, chęci a czasami widoczne zmęczenie, które jak stwierdzili: „to tylko z pożytkiem dla nas…”

 

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: