Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aktualności


Program Równać Szanse w naszej szkole

Program "Równać Szanse" w naszej szkole

06.03.2018
Od 1 lutego w naszej szkole realizowany jest projekt „Podziel się talentem” w ramach Programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Program adresowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat z miejscowości do 20000 mieszkańców. Koordynatorką projektu jest Pani Emilia Janc, ale pomysł na przedsięwzięcie wypłynął od młodzieży. Piętnastoosobowa grupa licealistów i gimnazjalistów chce dać nowe życie jednemu ze szkolnych pomieszczeń (dotychczasowa świetlica), tak aby było to ich miejsce. Poza tym chce trochę pogotować (bo kochają jeść) i wydać książkę kucharską z przepisami mieszkańców Rogoźna (dlatego bardzo liczą na ich wsparcie).

Zadania, które sobie wyznaczyli pozwolą im lepiej poznać samych siebie, określić swoje mocne i słabe strony, efektywniej współpracować w grupie, wchodzić w nowe role, lepiej poznać środowisko lokalne, skutecznie planować własne działania i wzmocnić wiarę we własne siły. Ważne, by podkreślić, że koordynator jest obserwatorem nie inicjatorem działań młodych, wyznacza kierunek, ale nie same działania. Planowanie i realizacja wszystkich zadań zależy od młodzieży. Dorosły nie ma chronić przed błędem, lecz na niego pozwolić, by możliwa była refleksja. Młodzi ludzie mają sprawdzić, w czym mają szansę być skuteczni i doceniani przez innych.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie, bowiem szkoły nie mogły być wnioskodawcami o dotację. Pieniądze, nie są wielkie (dofinansowanie i wkład własny wynoszą 9925 zł), ale stanowią dobry punt wyjścia dla działań młodzieży. Dodajmy, że o wsparcie ubiegało się prawie 500 organizacji, otrzymało je 97. Projekt potrwa do końca sierpnia 2018r. Młodzi liczą na Państwa przychylność i wsparcie.

Działania młodzieży można śledzić na Facebooku>> oraz stronie Programu Równać Szanse.


Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie
64-610 Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61
tel.: (67) 26-17-031, fax: (67) 26-10-257
Odwiedź nas na: